kalendarz 2018

Ranking plannerów 2018 rok

Oferta ciekawych plannerów z sezonu na sezon rośnie. Postanowiłam, że troszkę ułatwię Wam wybór. Zapraszam na krótki, subiektywny ranking plannerów 2018.

 

 

Planner kontra kalendarz książkowy

 

Zacznijmy jednak od początku. Po co mi w ogóle planner? Przecież mam telefon z kalendarzem i terminarz w laptopie. Nawet gdy upieram się przy papierowej wersji, w każdym markecie znajdę klasyczne, książkowe kalendarze. Problem z grzywki. Dylematy kończą się na doborze odpowiedniego koloru.

Właśnie tak wyglądało to u mnie przez ostatnie lata. Kalendarze książkowe kupowałam bez większego namysłu. Miał być czarny i rozmiarów „do-torebkowych”. Nic więcej do szczęścia nie było mi potrzebne. Kalendarz dzielnie wypełniałam przez pierwszy miesiąc, po czym lądował na dnie szuflady.

 

ranking plannerówRok temu powiedziałam sobie koniec.  Muszę popracować nad lepszą organizacją swojego czasu!

Wiedziałam, że odpowiednie narzędzie może być w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem, a nawet ostatnią deską ratunku. Zaczęłam przeglądać internetową ofertę, a także zeszłoroczne rankingi plannerów.

Wybrałam taki, który oprócz kalendarza miał sporo miejsca na zapisywanie celów i postanowień. Po kilku miesiącach nie wyobrażam sobie kolejnego roku bez plannera. W moim przypadku zmieniło się naprawdę wiele.

 

Zalety regularnego używania plannera

 

 1. JESTEŚ BARDZIEJ WYDAJNY. Gdy do każdego dnia podchodzisz zadaniowo, przestajesz trwonić czas na rzeczy mniej ważne.

 2. WSZYSTKO WOKÓŁ JEST BARDZIEJ UPORZĄDKOWANE. Jednego dnia sprzątam szafę z ubraniami, drugiego kosmetyczkę. Dni w roku jest 365. Już po miesiącu życia z plannerem zdajecie sobie sprawę, iż wystarczy na sprzątanie poświęcić maksymalnie 10 – 20 minut dziennie, by wszystko było w ładzie i porządku.

3. ZYSKUJESZ WIĘCEJ CZASU WOLNEGO, KTÓRY MOŻESZ WYKORZYSTAĆ NA PRZYJEMNOŚCI. Gdy uwagę w pierwszej kolejności skupisz na obowiązkach, po ich odhaczeniu zostaje czas wolny. Dzięki zapisywaniu działań widzisz ile czasu marnujesz na rzeczy, które nic nie dają. Może zamiast przeglądać Facebooka, lepiej wziąć gorącą kąpiel lub wyjść na półgodzinny spacer?

 1. WYRABIASZ SOBIE NAWYKI. Początkowo z wyprzedzeniem rozpisywałam treningi. To był jeden z obowiązków mojego dnia. Szybko weszło mi to w krew i zaczęłam ćwiczyć codziennie.

Napisane bardziej zobowiązuje, od pomyślanego.

 1. POSTANOWIENIA ROCZNE MAMY ZAWSZE PRZY SOBIE. Śmiejcie się, ale w tym roku dzięki temu rzuciłam palenie 😉

 2. MOŻEMY LEPIEJ ORGANIZOWAĆ FINANSE. Dzięki celom sezonowym udało mi się zaoszczędzić więcej. Planowanie wydatków eliminuje spontaniczne zakupy. Pieniądze wdajemy na to, czego naprawdę potrzebujemy.

 3. KONTROLUJEMY ROZWÓJ ZAWODOWY. Tabele celów zawodowych pozwalają na wyznaczanie sobie kolejnych wyzwań. Dzięki temu krok po kroku idziemy w stronę sukcesu.

8. MAMY WIĘKSZĄ MOBILIZACJĘ DO DZIAŁANIA I PODEJMOWANIA ZMIAN.

Gdy raz na miesiąc musimy zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co chcemy osiągnąć w danym czasie, wszystko zaczyna nabierać innego tempa.
Krok po kroku idziemy do przodu.

 

Myślę, że do mojej listy każdy indywidualnie może dodać kilka własnych podpunktów. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób poprowadzimy swój planner. Jedno jest pewne – warto spróbować.

 

Projektanci Plannerów

 

Na polskim rynku obecnie jest bardzo dużo ciekawych rozwiązań. Plannery autorstwa rodzimych twórców projektowane są przez wiele miesięcy, z ogromną starannością i dbałością o każdy szczegół. Wewnątrz, oprócz kalendarza i miejsca na notatki, możemy znaleźć dużo więcej. Tabele, dodatkowe kalendarze, listy celów, rankingi ulubionych książek czy motywujące cytaty i zdjęcia.

To wszystko po to, by ułatwić nam osiąganie wyznaczonych celów. Dodatkową zaletą są także walory estetyczne kalendarzy oraz ich trwałość. Plannery często wykonywane są z bardzo dobrych materiałów, które bez problemu wytrzymują roczną podróż przy naszym boku.

 

RANKING PLANNERÓW 2018

 

1. WONDER PLANNER – cena od 79 zł do 109zł (od 210 do 410 stron)

www.wondermarket.pl

ranking plannerów
fot. materiały prasowe Wondermarket

Mój zeszłoroczny wybór, z którego jestem bardzo zadowolona. Idealny dla tych, którzy lubią działać zadaniowo. Planner jest zarówno kalendarzem, jak i narzędziem ułatwiającym ustalanie planów oraz celów (krótko i długoterminowych).

Wewnątrz znajdziemy:
– kalendarz na rok 2018 (w trzech formatach do wyboru)
– miejsce na noworoczne postanowienia
– skrócony widok roku
– miejsce na ważne daty
– podział kwartalny z miejscem na wpisanie celów finansowych, zawodowych, prywatnych i sportowych (uwielbiam!)
– widok miesiąca z miejscem na notatki
– miesięczny planner aktywności fizycznej
– comiesięczna lista priorytetów
– wydzielone miejsce do zapisania interesujących książek, filmów, a także ciekawych wydarzeń i miejsc wartych odwiedzenia
– strony pozwalające spisać kontakty, loginy/hasła, adresy internetowe, a także przepisy kulinarne
– planner urlopu i wyjazdów
– monitoring wydatków

2. MINIMAL PLANNER . TYGODNIOWY – cena 119 zł (224 strony)

http://www.minimalplanner.pl/

ranking plannerów
fot. minimalplanner.pl

Wśród innych plannerów wyróżnia się wyglądem. Ma delikatną i minimalistyczną formę. Okładka wykonana jest z ekoskóry. Planner został wydrukowany na ekskluzywnym, francuskim papierze. Idealny dla Pań, które cenią elegancki wygląd.

Wewnątrz znajdziemy:
– kalendarz na rok 2018 – w formie jeden tydzień, na dwóch stronach
– 52 motywujące cytaty
– tygodniową lista zadań
– mapa celów 2018
– kalendarz w słupku
– kalendarz skrócony
– lista ważnych kontaktów
– arkusz finansowy
– lista ważnych wydarzeń
– lista rzeczy do zrobienia na każdą porę roku

*dostępny jest również MINIMAL PLANNER 2018 DZIENNY

 

3. HAPPY PLANNER 2018. DZIENNY. – cena 129zł (448stron)

http://www.happyplanner.pl/

ranking plannerów
fot. happyplanner.pl

Kolejna propozycja twórców MINIMAL PLANNERA. Kalendarz w wersji dziennej, wzbogacony o żywą i kolorową oprawę graficzną. Przeznaczony dla Pań, które mają każdego dnia sporo spraw na głowie. Świetnie sprawdzi się u tych najbardziej zabieganych. Każdy dzień zamieszczony jest na jednej stronie.

Przy każdym dniu znajdziemy:
– priorytety
– harmonogram godzinowy
– lista spraw
Dodatkowo planner mieści w sobie:
– kalendarz skrócony
– 365 motywujących cytatów
– Autorską Mapę Celów 2018
– 30-dniowe wyzwania
– karty pielęgnacji celu
– 12 motywacyjnych wkładek
– listę kontaktów
– arkusz finansowy
– listę ważnych wydarzeń
*dostępny jest również HAPPY PLANER 2018 TYGODNIOWY

 

4. ZAPLANUJ SWÓJ SUKCES  – cena 99zł (288 stron)

ranking plannerów
fot. zaplanujswojsukces.pl

http://zaplanujswojsukces.pl/

Bardzo ładnie wydany kalendarz tygodniowy z dużą ilością miejsca na własne notatki. Na pewno trafi w gusta osób, które cenią klasykę. Wewnątrz oprócz kalendarza, znajdziemy 12-miesięczny plan działań, plan finansowy, listę celów i ważnych wydarzeń.

 

 

5. PLANER PEŁEN CZASU autorstwa PANI SWOJEGO CZASU – cena 89 zł (259 stron)

http://www.planer.paniswojegoczasu.pl/

ranking plannerów
fot. materiały prasowe PSC

Planner pozostawia swoim użytkownikom dużą dowolność. Sami tworzymy spis treści i pozostałe karty kalendarza. Możemy skorzystać z dołączonych szablonów.
Od nas zależy również w jakich miesiącach będziemy korzystać z kalendarza. Samodzielnie wpisujemy daty do 12 przygotowanych kart. Jest to dobre rozwiązanie dla spóźnialskich. Jeśli przespałeś sylwestra, a chcesz wprowadzić zmiany w organizacji swojego czasu, możesz to zrobić w każdej chwili.

 

6. SIMPLE CALENDAR 2018 – cena 109 zł (404 strony)

www.lovesimple.pl

ranking plannerów
fot. lovesimple.pl

Obok HAPPY PLANNERA, kolejna propozycja dla tych, którzy maja sporo na głowie. Simple Calendar to przede wszystkim rozwinięty planner dzienny.

Oprócz rubryk poświęconych celom, finansom i długoterminowym planom, przy każdym dniu znajdziecie:
– miejsce na 3 priorytety dnia
– harmonogram godzinowy
– listę „do zrobienia”
– miejsce dla ducha i zdrowia
– miejsce dla samej siebie
– miejsce „time out”
– rubryka „menu dnia”
– rubryka zakupy dnia

Planner jest dwujęzyczny: polsko-angielski.


Ranking plannerów przygotowałam na podstawie własnych kryteriów. Na pewno nie udało mi dotrzeć do wielu ciekawych propozycji.

Z przyjemnością poznam wasze tegoroczne typy. Czekam na komentarze!

26 thoughts on “Ranking plannerów 2018 rok

  1. Finalnie zdecydowałam się na Wonder Planner 😉 Zapraszam do śledzenia mojego bloga, który dopiero raczkuje – regularnie będą się tu pojawiać tego typu rankingi. Pozdrawiam!

 1. Zastanawiałam się nad zakupem takiego planera/kalendarza, jednak ich ceny skutecznie mnie odstraszają. Stąd też wykonałam swój własny, w zwykłym zeszycie 🙂 Przymierzam się też do stworzenia własnej wersji planera na komputerze. PS. Fajne zestawienie 🙂

  1. Oczywiście, że czasem warto zostawić sobie miejsce na spontan i improwizację 😉 Wszystko jest zależne od tego jaki tryb życia prowadzimy. Gdy obok etatowej pracy i zajmowania się domem, dochodzą zajęcia dodatkowe dużo łatwiej jest utrzymać wszystko w ryzach gdy pewne rzeczy uschematyzujemy. Bez plannera miotałam się czasowo , nie przynosząc sobie zbyt wiele przyjemnego, ale chyba wszystko zależy od człowieka 😉

   1. Ja Ci powiem szczerze, że nie mam za bardzo wolnego czasu 😉 Rozkręcam teraz własny biznes, dodatkowo pracuję na pół etatu. W tygodniu mam tylko 1 dzień wolny – a i tak przeważnie wypełniam go po brzegi 😉

    1. Wszyscy żyjemy dość intensywnie. Ważne, by odnaleźć odpowiedni balans.
     Planner mi troszkę to ułatwia 😉 Ale czasem konieczny jest day off 😉

 2. Rok 2017 to u mnie czas bulletjournalingu w którym się zakochałam absolutnie, bo łączę wszystkie z powyższych zgodnie z moja aktualną potrzebą. Natomiast wcześniej korzystałam z Happy Plannera i kilku innych. Wszystkie były w jakimś stopniu OK i w jakimś – nie OK. Po prostu powtarzający się format nudził mi się po kilku miesiącach. Nie zmienia to faktu, że niezależnie od narzędzia bez planowania, już dawno poszłabym z torbą 🙂

  1. Tak sobie zerkam do Internetu i sprawdzam ten BULLET JOURNAL – na prawdę super to wygląda 😉 Muszę chyba pogrzebać głębiej. Dzięki za Magda za inspirację! 😉

  1. Faktycznie ceny są dość wysokie. Zawsze staram sobie podzielić koszt na 12 miesięcy w myślach – wtedy mi troszkę łatwiej przegryźć 😉
   Czas zakupu to zazwyczaj grudzień = można napisać list do Mikołaja, zawsze to ciekawsze rozwiązanie niż kolejne piżama 😉 Bardzo fajny pomysł na prezent.

 3. Osobiście nie używam plannerów tylko aplikacji w telefonie i tabelek w Excelu (do np. budżetu) ale moja dziewczyna prowadzi bulletjournal.

 4. Bardzo potrzebny był mi taki wpis. W tamtym roku kupiłam Simple Calendar, z którego jestem zadowolona, ale nadal poszukuję czegoś, co da mi większą swobodę planowania i więcej miejsca na notatki. COś jak połączenie Bullet Journalu z kalendarzem. Wspaniale wygląda wonder planner i chyba bacznie przyjrzę się tej ofercie:)

  1. Bardzo mi miło, że wpis był przydatny. Osobiście drugi rok z rzędu postawiłam na Wonder Planner, więc z czystym sumieniem polecam! 🙂 Zapraszam Klaudia do regularnego śledzenia mojej strony np. na FB – na pewno wpisów tego typu znajdzie się na blogu więcej.
   Pozdrawiam Ciepło!

 5. Takiego wpisu potrzebowałam. Przeglądam planert od miesiąca i nie mogę się zdecydować… Dzięki za to podsumowanie. Nie znałam tych wszystkich kalendarzy 🙂

  1. Bardzo się cieszę, że się przyda 😉 Koniecznie przeleć wzrokiem komentarze, tam również pojawiają się ciekawe propozycje! Pozdrawiam ciepło i zapraszam do obserwowania mojego profilu na fb – mam nadzieję, że częściej będę trafiać z tematem:)

 6. Najbardziej podobają mi się numery 3 i 6. Fajnie, że jest oddzielne miejsce na priorytety, na czas dla siebie, zakupy itd. Tak, jak napisałaś – napisane bardziej zobowiązuje od pomyślanego. I gratuluję rzucenia palenia! 😉 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *